HERO11 BLACK

Ako to už býva zvykom, september je obľúbeným mesiacom predstavovania technologických noviniek. Ani GoPro tento rok nezostáva pozadu a prichádza s novým radom kamier, tentoraz už s poradovým číslom 11. 

Počas 20 rokov, čo GoPro vyrába kamery, sa vývoj nezastavil a inovácie pokračujú. Pre zákazníka je ľahšie sa v súčasnej ponuke orientovať, pretože z palety modelov sa evolučne vyvinul ten najsilnejší – v tomto prípade najvýkonnejší a najvšestrannejší – model Black. 

Tento rok na trh prichádza vlajková loď HERO11 Black, následník bestselleru HERO10 Black, ktorý si aj u nás našiel tisíce verných zákazníkov. Všestrannosť, výkonnosť a predovšetkým kvalita zachyteného záberu je esenciou kamier GoPro a nový model posúva latku týchto parametrov zase o niečo vyššie.

NOVÝ SENZOR: MILIARDA FAREBNÝCH ODTIEŇOV A FOTENIA V 27MP

Rozlíšenie zostáva na úctyhodných parametroch 5.3K60 + 4K120 + 2.7K240. S takými parametrami je možné zaobstarať parádne zábery v dostatočne dimenzovanom rozlíšení av takom počte snímok, ktorý umožňuje vytvárať nádherné spomalené zábery bez straty plynulosti. 

Rozlíšenie sa zvýšilo na 27 megapixelov a farebná hĺbka snímača je teraz až 10-bitová, takže kamera po aktivácii tohto režimu dokáže zaznamenať pri robení záberov cez miliardu farieb. Ideálne pre postprodukciu, kde sú kladené vyššie nároky na kvalitu. Vďaka novému senzoru taktiež kamera dokáže zabrať maximálne pole záberu v pomere 8:7 a pribudla nová digitálna šošovka HyperView, ktorej obraz vás vtiahne do deja ako nikdy predtým. 

Nový obrazový senzor a vďaka nemu vyššia kvalita obrazu spolu s pokročilejšou stabilizáciou HyperSmooth 5.0 umožní z natočeného materiálu vytvoriť širokouhlé kino zábery alebo extra vysoké vertikálne zábery na príspevky na sociálnych sieťach. Kamera je tak optimalizovaná ako pre extrémnych alebo príležitostných športovcov, tak pre vloggerov, cestovateľov a milióny ďalších užívateľov, ktorí sa ako vždy môžu spoľahnúť na všestrannosť, odolnosť a extrémny výkon, ktorý sa aj napriek stále väčšiemu výkonu a rozširujúcej palete funkcií zmestí do dlane ruky. . 

GoPro navyše tento rok prišlo s novou, vylepšenou vymeniteľnou batériou Enduro 1720mAh, ktorá je súčasťou balenia a zaisťuje ešte dlhšie natáčanie na jedno nabitie, ako pri nižších, tak aj miernych teplotách.

SPOĽAHLIVÝ A PREVERENÝ DIZAJN

Kamera si zachováva svoj typický tvar, opäť má dva displeje a skladacie nožičky a je tak kompatibilná s rovnakým príslušenstvom ako predchádzajúca generácia.

Aj bez ochranného puzdra je vodotesná do 10m - a vďaka dvom dekádam vývoja a cenných skúseností je skonštruovaná tak, že zvládne aj tie najťažšie podmienky.

JEDEN EKOSYSTÉM, NEKONEČNO MOŽNOSTÍ

Všetko začína u HERO11 Black… ale čo pomohlo urobiť z GoPro celosvetový fenomén a navždy zmeniť spôsob, akým zachytávame a zdieľame svoje životné zážitky, je ucelený ekosystém, ktorý okrem hardvéru kamery zahŕňa aj na mieru odladený softvér a nepreberné množstvo príslušenstva a držiakov, vďaka ktorým je hračkou zachytiť ten pravý – a nevšedne originálny – záber. Záleží len na fantázii. Vďaka Módom je možné navyše rozšíriť možnosti kamery tak, aby čo najviac vyhovovala požiadavkám zákazníka.

GoPro kladie veľký dôraz na užívateľskú prívetivosť a vylepšovaný je neustále ako (automatizovaný) softvér na strih videa, tak samotné užívateľské ovládanie kamery.

Skvelou funkciou kamery je možnosť užívateľských predvolieb. Či už natáča biker, potapač, cestovateľ, lyžiar alebo vodič rally auta, je možné pre kameru ľahko prednastaviť sadu režimov pre natáčanie aj fotenie.

Ďalšími prírastkami do filmárovho arzenálu, ktoré stojí za to spomenúť, sú tri úplne nové časozberové prednastavenia, ktoré bez nutnosti postprodukcie umožnia zachytiť pohyb hviezd po nočnej oblohe alebo efektné rozmazanie okolitých svetiel pri natáčaní z nočnej prechádzky v aute alebo na motorke.


HERO11 Black disponuje mocnou sadou nástrojov Power Tools. Skvelá je funkcia HindSight, ktorá dokáže zaznamenať až 30 sekúnd videa pred tým, než je stlačená spúšť. Komfortné natáčanie podporujú aj obľúbené funkcie Duration Capture (nastavenie dĺžky záznamu) alebo Scheduled Capture (nastavenie času v najbližších 24 hodinách, kedy kamera natáča alebo fotí).

Vo výbave nájdeme samozrejme aj obľúbenú funkciu webkamery a živého streamovania, Protune pre pokročilejšiu postprodukciu, GPS a ďalšie obľúbené funkcionality, ktoré kamera postupne počas svojej dvadsaťročnej evolúcie nazbierala.

MILIÓNY ZÁKAZNÍKOV SA NEPLETÚ

GoPro nie je len kamera, je to stále sa zväčšujúca rodina, komunita, ktorú spája túžba zachytiť svoje zážitky a rozprávať svoj príbeh inak a podľa svojho. HERO11 Black, ktorá teraz na jeseň prichádza do predaja, im k tomu bude skvelým pomocníkom.